1. Głupawe uśmieszki
Nasi bohaterowie zaczynaja spotykać w karczmach dziwacznie uśmiechających się ludzi. Nie są oni agresywni, wręcz przeciwnie, są miliprzyjaźni i bardzo rozbawieni. Poza tym plotą straszne bzdury i mają kłopoty z orientacją. Ci niesczęśnicy to palacze opium lub marihuany (w zależności od mistrza gry).

2. Jonatan się złości
Karczmarz Ciernistej ma dosyć tych przygłupów. Niedość, że nie kupują piwa, wódki i rumu to palą te śmierdzące zioła w karczmie. Prosi więc graczy o definitywne rozwiązanie tego problemu, wskazując na Adolfa - handlarza.

3. Adolf
Adolf to człowiek tylko nieznacznie związany z Gildią dlatego robienie mu krzywdy nie powinno narazić graczy na szczególne reperkusje. Jednak sam Adolf nie jest byle frajerem i w kasze nie da sobie dmuchać. Jeśli gracze go pobiją wyłapie ich za pomocą wynajętych goryli o trapezoidalnych karkach i czołach wysokości centymetra. A za swe krzywdy odpłaci dziesięciokrotnie. Bardzo mocno przyciśnięty do muru wyzna, że jest tylko dealerem a producentem jest Szalony Jarosław zwany w skrócie Jaroszem. Poda jego adres. Zmuszony do prawie zdrady ostrzeże za wszelką cenę Jarosza, postara się też wykończyć, któregoś z graczy lub dotkliwie pobić. Może też spróbować przekupić strażników (podobnie jak gracze - cena to ok 50-100 złotych monet) aby zapuszkowali kogoś na jakiś czas. W ostateczności postara się załatwić problem sam za pomocą garoty.

4. Szalony Jarosław
Jarosław nie da się łatwo zastraszyć. Zna kilka pomocnych zaklęć (Forget, Shocking Grasp, Grease itd) i wywarów. W bójce użyje niechybnie noża lub igły z trucizną na końcu. Cały czas dziwnie się uśmiecha i czasami śmieje się na głos hi hi hi.

5. Dom Jarosza
Ten zagadkowy zielarz mieszka na ulicy Zegarowej 5. Do sklepu schodzi się po schodkach prosto z ulicy. Do mieszkania można dostać się przez podwórko. Mieszkanie składa się z kuchni i dużego pokoju w którym nie ma mebli. Jest tam jedynie 5 trumien. W trumnach kolejno znajdują się sztućce, naczynia, ubrania, wampir i zejście do piwnicy. Wampir to Pavel Fabianowy człowiek, który pragnie zostać wampirem. Jest jedynie potwornie silny mimo swego podeszłego wieku. W piwnicy do której schodzi się po drabinie znajduje się łóżko, suszące się zioła i inne bardziej osobiste rzeczy Jarosława. Do klapy przymocowany jest dzwonek na sznurku więc tylko ostrożny złodziej nie obudzi tego obłąkańca.

Obsada

Jonatan Karczmarz Ciernistej. Tłustawy, ogolony mężczyzna ok. 40 z kręconymi gęsto włosami. Często dowcipkuje ("Czarne piwo tylko dla murzynów").
Adolf Chudy, z wąsami Hitlera i wyłupiastymi oczami. Zręczny ale najgroźniejszą jego cechą jest spryt.
Jarosz Sześćdziesięcioletni pan z bródką. Z wyszczerzonymi omszałymi zębami. Zabity zamieni się w ducha i będzie nękał swojego zabójcę.
Pavel Fabianowy Ten pięćdziesięciolatek chodzi zawsze we fraku. Ma twarz Kobuszewskiego i lekko spiłowane zęby.