1. Nieumarli
Pewnej nocy w mieście pojawia się plotka o krążącym w nocy po ulicach zombie. Niestety nie jest to plotka, w ciemnych zaułkach Czarnoziemu zaczynają pojawiać się nieumarli. Wyglądają oni, w zależności od stanu, na świeże trupy lub dość stare, rozkładające się ciała. Cały czas przeraźliwie jęczą, poruszają się powoli i bezradnie lecz z każdą nocą jest ich coraz więcej.

2. Karczmy
Po jakimś czasie zombie zaczynają atakować karczmy. Najgorsze jest to, że często umarlakami są mieszkańcy portu, którzy niedawno zmarli. Przerażona klientela szybko zmienia lokale a zrozpaczeni właściciele po jakimś czasie sprzedają karczmy i zajazdy chętnym kupcom z południa. Oczywiste jest, że Gildia powoli traci wpływy i teren.

3. Animatorzy
Za wszystkim stoją bracia Kobassi, a raczej jeden z nich - Rupert. Dawno temu był on człowiekiem związanym z Gildią, lecz z kimś zadarł i musiał opuścić miasto. Teraz pracuje dla Lorda Azzura, i podjudza go aby wytępić Gildię. Zaniepokojeni szefowie Gildii wyznaczą dużą nagrodę, najpewniej związaną z awansem, dla każdego kto przyczyni sie do rozwiązania tej zagadki.

4. Nekromanci
Bracia sprowadzili z Salamonis, dwóch nekromantów. Obaj wskrzeszają umarłych za pomocą dziwnego, śmierdzącego śluzu, który sprowadzają z południa wozami. Śluz ten jest również wyrabiany na podstawie receptury.

5. Kryjówka
Mniejsza kryjówka mieści się przy ulicy położonej pomiędzy placem Przypraw a ul. Pałacową. Wejść można do niej przez skrzynię. W środku plugawy nekromanta wskrzesza umarłych.

6. Browary Freda
Druga kryjówka jest znacznie większa. Jest to sieć piwnic położonych pod browarami Freda na rogu ulicy Zegarowej. Wejść można tam przez drzwi ukryte za szafą w piwnicy browarów. Warto zauważyć, że zachodnia część Dystryktu Kupieckiego jest teraz w rękach Kobassich i pełno tam ich ludzi. Przesiadują oni w Tawernie Anfreta i w Dziurze w Ścianie. W piwnicach, próch kilkunastu oprychów jest drugi nekromanta, przygotowywujący ohydny wywar.

Obsada

Nieumarli eks-mieszkańcy Czarnoziemu, w różnym stadium rozkładu, przeraźliwie wyjący zombie.