I. Świątynia Diankechta

symbol: Spirala
wierni: 35% populacji portu
kapłani: łysi w długich szatach, każdej rasy

Bóg
Diankecht jest neutralnym bogiem zdrowia i leczenia. Nie ważne czy ktoś jest dobry czy zły ale jeśli źle się czuje trzeba mu pomóc za wszelką cenę. Kapłani tej wiary cieszą się dużym powodzeniem wśrod zwykłych ludzi ze względu na swą charytatywną działalność. Podobnie możni tego świata, a zwłaszcza dowódcy lubią mieć zawsze w pogotowiu wyświeconego diankechtowca, który jest znakomitym lekarzem.

Hospicjum
Na tyłach świątyni, oraz w jej podziemiach znajduje się spore hospicjum w którym kapłani Diankechta leczą ciężko chorych ludzi. Udzielana pomoc jest bezpłatna lecz jeśli komuś zależy na zdrowiu, powinien szybko to zakomunikować srebrnikami na które świątobliwi są nadzwyczaj łasi. Najczęściej to miejsce jest wypełnione pijanymi mężczyznami po bójkach.

Umieralnia
Część Hospicjum, gdzie leżą ludzie w beznadziejnym stanie. Często przed śmiercią kapłani nakłaniają ich do zmiany wiary na Diankechta. Dają też odpust za odpowiednią opłatą. Z umieralni można wyjść płacąc pieniądze rzędu kilkuset złotych monet. Jest to opłata za interwencję magiczną, która w normalnych okolicznościach nie jest używana.